понеделник, 23. септември 2019. Вести денес: 0
home Познати

Старлетата објави фотографија од својата ќерка па предизвика бурни реакции во јавноста

Старлетата објави фотографија од својата ќерка па предизвика бурни реакции во јавноста

Старлетата Ким Кардашијан често е мета поради стилот на родителство. Ја осудуваа поради тоа што премногу и угодува на Норт, што премногу и ја затегнува косата, прави чудни фризури. Сега објави нејзина фотографија со Канје Вест, па следбениците на Ким се разнежнија, но и се шокираа.

На фотографијата Норт има испеглана, исфенирана коса што многумина сметаат дека е лудо со оглед на тоа дека има само пет години.

Иако сликата за кратко доби повеќе од четири милиони лајкови, а некои пишуваа дека Ким не треба да и ја пегла косата на ќерката.

-И дозволив пеглање на косата два пати годишно – за роденден и за роденденската забава. Оваа фотографија е направена за време на нејзиниот роденден, објаснува Ким.

 

I can still feel the love 💕

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian) on