вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 88
home Познати

Станија купува куќа во Мајами: „200.000 долари плаќам во кеш, а остатокот ќе го отплатам вака“

Станија купува куќа во Мајами: „200.000 долари плаќам во кеш, а остатокот ќе го отплатам вака“

Атрактивната старлета и некогашна ријалити ѕвезда Станија Добројевиќ со години живее на релација Србија-САД, па поради тоа се одлучила таму да купи и куќа.

Имено, таа планира да купи куќа на Флорида во вредност од 400.000 долари и во која ќе живеесо нејзиното момче Марко Марковиќ.

Штом стигнеме таму ќе купам куќа. Моментално ги гледам преку Интернет и во тамошните агенции, а потоа заедно со Марко ќе одиме да ги разгледаме и да избереме таа која што најмногу ќе ни одговара, открила Станија.

-Тој последните месеци интензивно учи англиски и ќе може да работи таму, а во Србија редовно ќе доаѓаме, рекла за „Хит“ Станија и додала дека половината од парите веќе ги подготвила! Ќе платам 200.000 долари во кеш, а остатокот ќе го отплатам вака:

Како што вели таа, парите ги собрала откако станала заштитно лице на една американска компанија, а со нив потпишала тригодишен договор од 200.000 долари. Таа дел од парите за куќата ќе ги плати во готово, а за остатокот ќе подигне кредит.

-Дел ќеплатам во готово, а дел на месечно или годишно. Многу заработувам, па не се грижам дали ќе успеам да ги финансирам ратите за куќата и за сметките, рекла атрактивната старлета.

Најнови вести

Коронавирус