четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 90
home Познати

Стана сензација на СП, а тетовецот Џемаили не ја издржа нејзината „слобода“ – денес е уште побр*тална, а има и ново момче по нејзин терк

Стана сензација на СП, а тетовецот Џемаили не ја издржа нејзината „слобода“ – денес е уште побр*тална, а има и ново момче по нејзин терк

И додека мажите со нетрпение го очекуваат почнувањето на ЕУРО 2020, овие денови медиумите во Европа ги почестија фановите со потсетување на навивачката која буквално беше сензација на трибините на Европското првенство во 2016 година.

Станува збор за Ерјона Сулејмани, поранешната сопруга на поранешниот репрезентативецот на Швајцарија со потекло од Тетово, Блерим Џемаили.

Медиумите уште тогаш, а и сега пишуваат дека нејзиниот Инстаграм профил е доказ во јавноста зошто ја оставил сопругот кон крајот на 2017 година.

Сулијмани инаку стана позната ѕвезда откако ја открија медиумите на трибините за време на Европското првенство во 2016 година кога од трибините во провокативни изданија го бодреше фудбалерот.

Иако му роди дете, сепак играчот реши да го прекине бракот поради фактот што Ерјона беше премногу слободна во јавноста.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Erjona Sulejmani (@erjona_sulejmani)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Erjona Sulejmani (@erjona_sulejmani)

Тогаш „чашата је прели“ нејзината приказна за „секс пред камери“, но не е тајна дека на Џемаили се му се „собрало“.

Ерјона по разводот продолжи со личната атрактивна промоција.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Erjona Sulejmani (@erjona_sulejmani)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Erjona Sulejmani (@erjona_sulejmani)

Во меѓувреме се проба и како водителка на спортска емисија, но јавноста и медиумите бурно го следат секој нејзин чекор како и „слобода“ која ја пропагира преку Инстаграм.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Erjona Sulejmani (@erjona_sulejmani)

Таа не чекаше ниту долго за да фати ново момче, а истото речиси е сон на секоја девојка, погледнете:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Erjona Sulejmani (@erjona_sulejmani)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Erjona Sulejmani (@erjona_sulejmani)

Коронавирус