сабота, 8. август 2020. Вести денес: 0
home Познати

Стана најпозната манекенка, доби син, па животот ја казни со пеколен пресврт: Вака денеска изгледа убавицата од спотот на Деспасито

Стана најпозната манекенка, доби син, па животот ја казни со пеколен пресврт: Вака денеска изгледа убавицата од спотот на Деспасито

Поминаа три години од објавувањето на популарниот хит „Деспасито“ од Луис Фонси, кој ја прослави прекрасната порториканска мисица, Зулејка Ривера.

По улогата во спотот, нејзиниот живот се променил комплетно, манекенката роди син во меѓувреме, но и  доби пеколна казна и се разведе од кошаркарот во НБА Jозе Хуан Бара.

 

View this post on Instagram

 

Let’s get physical @durafitlatino

A post shared by Zuleyka Rivera (@zuleykarivera) on

Имено, покрај убавината, неодоливиот шарм и совршената фигура, манекенката ги покажа и своите танцувачки способности и така таа воодушеви многу мажи ширум светот.

 

View this post on Instagram

 

Ser fuerte se ha vuelto una necesidad. ¿No creen? Me gustaría leerlos 👇🏽

A post shared by Zuleyka Rivera (@zuleykarivera) on

 

View this post on Instagram

 

India Taina, negra Africana . • • Hair&Makeup: @sousa_mh Bathing suit: @gianninaazar

A post shared by Zuleyka Rivera (@zuleykarivera) on

Зулејка сега има над 2 милиони фанови на својот Инстаграм профил, а во моментов работи како модел и презентерка.

„Деспасито“ во 2017-та година ги собори сите рекорди на Јутјуб, а песната е и денеска на тронот со најмногу прегледи.

 

View this post on Instagram

 

I 🖤 snowballs

A post shared by Zuleyka Rivera (@zuleykarivera) on

 

View this post on Instagram

 

Recordando este HIT #despacito y ¿porque no bailarlo hoy viernes? 🤷🏽‍♀️

A post shared by Zuleyka Rivera (@zuleykarivera) on

Со оваа песна, Луис Фонси собори дури седум Гинисови рекорди.

 

View this post on Instagram

 

Yo aquí ¿tu donde?

A post shared by Zuleyka Rivera (@zuleykarivera) on

Коронавирус