среда, 5. октомври 2022. Вести денес: 119
home Познати

Сталоне се огласи по итната хоспитализација

Сталоне се огласи по итната хоспитализација

Легендарниот американски актер Силвестер Сталоне ја дочека Новата година во болница каде заврши поради висок притисок, тахикардии и вртоглавици.

Најверојатно тоа биле само дел од болките кои ги чувствувал познатиот актер, а лекарите му препорачале да ги направи сите анализи за да биде сигурен дека се е во ред.

На Сталоне тешко му паднале обвинувањата од неговата поранешна колешка за силување за кое тој истакнал дека никогаш не се случило.

-Единствено ќе оди против мене во надеж дека ќе „измолзи“ некои пари, но со ова бескрајно го повреди моето семејство, особено ќерките Систина, Софија и Скарлет, истакнал актерот.

И покрај хоспитализацијата, актерот вчера на својот Инстаграм профил најави враќање во акциските филммови.

-Време е за враќање во форма за снимање на акциони филмови. Иако се чини дека е невозможно, важно е да одите напред. Стари сте само колку се чувствувате како такви. Мозокот е мускул кој никогаш не смее да престане да работи, напиша Сталоне.

 

Најнови вести

Коронавирус