понеделник, 30. јануари 2023. Вести денес: 30
home Познати

Српските медиуми со најнови детали за состојбата на Дарко Лазиќ

Српските медиуми со најнови детали за состојбата на Дарко Лазиќ

Српскиот пејач Дарко Лазиќ кој вчера беше тешко повреденво сообраќајна несреќа и натаму е во тешка состојба.

Како што јавуваат српските медиуми, докторите вчера попладне успеале да ги стабилизираат неговите витални функции и да ја санираат повредата на бутната коска.

Сепак, докторите не се впуштаат во никакви прогнози поради повредите кои Лазиќ ги има на белите дробови.

Дел од медиумите, пренесоа дека на Лазиќ претходно му е одземена возачката дозвола поради прекршок, а пејачот вчера го управувал својот автомобил без потребните документи.