вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 49
home Познати

Српскиот пејач прв ја прими вакцината од колегите- од тоа што прво ќе направи по вакцинацијата ги насмеа сите (ВИДЕО)

Српскиот пејач прв ја прими вакцината од колегите- од тоа што прво ќе направи по вакцинацијата ги насмеа сите  (ВИДЕО)

Српскиот пејач Радиша Трајковиќ попознат како Џани е првиот пејач кој ја прими вакцината против коронавирусот од естрадата.

Имено тој на својот Инстаграм профил сподели видео снимка на која се гледа како е видно расположен за време на вакцинацијата.

„Фамилијо, примете вакцина сите! Јас примив, сега можам да пијам“, се пошегува Џани во свој стил.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Djani (@djanimusic)

Фолкерот инаку неодамна стана и дедо, па поради тоа здравјето на внукот и на семејството им е најважно.

Најнови вести

Коронавирус