вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 0
home Познати

Српскиот пејач кој има и вонбрачно дете се разведе по пет месеци брак, а нејзиниот бизнис започна да цвета- еве со што се занимава таа (ФОТО)

Српскиот пејач кој има и вонбрачно дете се разведе по пет месеци брак, а нејзиниот бизнис започна да цвета- еве со што се занимава таа (ФОТО)

Српскиот пејач Дадо Полумента во јавноста е познат по неколкуте скандали кои ја одбележаа неговата кариера во изминатиов период.

Прво доби вонбрачно дете, а потоа се венчаше со наставничка по вероисповед Селма Мекиќ од која се разведе по само пет месеци брак.

По пет месеци брак во 2012 година пејачот и неговата поранешна сопруга го раскинаа бракот кој го склучија со исламски обичаи, а причината беше неговото „ергенско“ излегување до доцна во ноќта што се коси со размислувањето на неговата сопруга, но и со неговата вера.

 

View this post on Instagram

 

Žena sama diktira svoj nivo. Ono si čemu težiš.

A post shared by Selma Mekic (@selmamekicc) on

Како што тогаш се пишуваше скандалот настанал откако Селма видела фотографија од сопругот од една ноќна забава.

Пред венчавката Дадо за српските медиуми велеше дека не му смета што со неговата девојка пред брак му е забрането бакнување, допирање, секс и излегување и велеше дека тоа е сосема нормално, за по пет месеци врска се разведе.

Селма по разводот продолжи понатаму да се занимава со изработка на оргинални женски марами.

 

View this post on Instagram

 

“Jer moj burazer živi od starog pravila: il’ si bos, il’ si hadžija”.??‍♀️

A post shared by Selma Mekic (@selmamekicc) on

 

View this post on Instagram

 

Večeras mi je pripala čast i velika odgovornost da predstavim svoju osmu izložbu kaligrafije po redu, koja je nosila naziv “Hajat”, te sam na taj način odala počast žrtvama u Srebrenici. Hajat je život, a šehidi su živi, nisu umrli. Hvala @bosnjackonacionalnovijece , hvala svim mojim dragim ljudima koje ni kiša nije sprečila da budu uz mene. Jer šta je uspjeh ako ga ne podijelite sa drugima? Hvala i mojim dragim ljudima koji su bili sprečeni da dodju. Hvala mojim roditeljima koji me trpe i kad jesam i kad nisam strpljiva i svoja. Hvala dragom Bogu što je milostiv i kad činim dobro, i kad se ogriješim o sebi i drugima. Želim da dam mali doprinos da ova umjetnost ponovo zaživi, a naše je samo ono što damo. S poštovanjem, Selma Mekić!? Foto: @nej.mm Odevna kombinacija: @maviladynp Šminka: @ekaa_makeup_

A post shared by Selma Mekic (@selmamekicc) on

-Започнав бизнис и прва серија на оргинални женски марами изработени од мене и многу сум среќна што многу жени носат марами, откри неодамна Селма за српските медиуми.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Selma Mekic (@selmamekicc) on

Најнови вести

Локални избори 2021