понеделник, 8. март 2021. Вести денес: 175
home Познати

Српскиот актер воодушеви со поддршката за жените жртви на насилство: Кој ги допира нашите сестри…

Српскиот актер воодушеви со поддршката за жените жртви на насилство: Кој ги допира нашите сестри…

Српскиот актер Петар Бенчина, кого јавноста го памети по улогата во серијата „Погрешниот човек“, воодушеви со начинот на кој ги поддржа жените жртви на насилство.

-Кој ќе ги допре нашите сестри, нè допира сите нас. Поддршка и љубов кон Ива и Милена и другите девојки. Вие не сте сами, напиша Бенчина покрај фотографијата на која тој држи хартија со натпис “Не сте сами”.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Petar Benčina (@petarbencina)

 

Потсетуваме, на сопственикот и раководителот на школата за глума во Белград, Мирослав Алексиќ, му беше одредена мерка притвор во траење од 30 дена, откако неколку поранешни студенти го обвинија за силување, сексуално злоставување и блудни дела.

Најнови вести

Коронавирус