вторник, 19. јануари 2021. Вести денес: 66
home Познати

Српскиот актер Ненад Јездиќ итно хоспитализиран

Српскиот актер Ненад Јездиќ итно хоспитализиран

Познатиот српски актер, Ненад Јездиќ, вечерва беше итно хоспитализиран поради воспаление на белите дробови. Како што потврдил неговиот ПР-тим, актерот не е во животна опасност, но се уште не се знае дали е позитивен на коронавирусот.

„Сите не поремети. Мораме да се придржуваме кон упатствата во вакви ситуации, се уште не знаеме сосема точно за што се работи. Будни сме и внимателни“, изјави Ненад пред некое време на прашањето за коронавирусот.

Коронавирус