вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 69
home Познати

Српската водителка на која автобус и ја откина раката со страшни детали- „Ја сонував сообраќајната несреќа“ (ФОТО)

Српската водителка на која автобус и ја откина раката со страшни детали- „Ја сонував сообраќајната несреќа“ (ФОТО)

Српската водителка Деа Ѓурѓевиќ на која автобус и ја откина раката и преживеа вистински кошмар успешно се опоравува од целиот настан кој се случи пред неколку месеци.

Водителката неколку месеци по несреќата за српските медиуми призна страшни детали од несреќата.

-Ја сонувам сообраќајната несреќа, сега веќе не, фала му на Бога, вели Деа.

-Не плачам веќе ни од тага ни од нервоза, ми доаѓаат само солзи од радост. Кога прв пат започнав да одам, тогаш ми започнаа солзите, инаку не плачам, открива водителката.

Таа е благодарна на своето момче кој покрај мајка и и пријателите е нејзина најголема поддршка, додава дека и како некој што е нетрпелив по природа и полн со енергија одвај чека да се врати на стариот секојдневен живот и телевизиски ангажмани.

Коронавирус