среда, 18. септември 2019. Вести денес: 1
home Познати

Српската водителка на која автобус и ја откина раката се огласи од болницата

Српската водителка на која автобус и ја откина раката се огласи од болницата

Српската водителка Деа Ѓурѓевиќ на која автобус во четвртокот и ја откина раката, сега се чувствува подобро и се огласи од болницата каде лекарите дадоа се од себе и ја спасија нејзината рака.

-Јас сум одлично, јас сум мега-цар, рекла водителката низ смеа и докажала колкав борец е.

За потсетување таа се опоравува по несреќата во четвртокот. Најпрво во шест часот се судрила со авотмобил и кога излегла да се договори, налетал автобус и ја откинал нејзината рака.

Таа седела свесна и будна со крвавата рака, а докторите по долга операција ја спасија.