недела, 2. април 2023. Вести денес: 36
home Познати

Српската водителка конечно призна: Вистина е, се разведувам

Српската водителка конечно призна: Вистина е, се разведувам

По многубројните шпекулации, српската водителка Јована Јеремиќ конечно призна дека се разведува. Таа потврди дека бракот со сопругот Воислав Милошевиќ е завршен.

– Да, наскоро. Наскоро се разведувам и ова е моја прва исповед – изјави Јована.

– Гужва е пред голот и нека победи тој што е најквалитетен. Тоа нека биде мојата порака, најважно е дека сум во формален брак со сопругот и во блиска иднина кога се ќе заврши ќе излезам во јавност. Никогаш не сум го изневерувала мојот поранешен сопруг во јавност и не сум била со други. Јас чесно излегувам од тој брак и ако некој не се избори за мене сите ќе останат зад себе. Кога не го сакам, го оставам – рече таа и откри дека останала во добри односи со поранешната свекрва Зорица Милошевиќ.

-Јас и таа сме во одлични односи, нема простор за шпекулации дека двете не се согласуваме – заклучи водителката за Пинк.