вторник, 13. април 2021. Вести денес: 0
home Познати

Српската премиерка и нејзината партерка неодамна добија бебе: Ана Брнабиќ прв пат јавно проговори за синот (ФОТО)

Српската премиерка и нејзината партерка неодамна добија бебе: Ана Брнабиќ прв пат јавно проговори за синот (ФОТО)

Српската премиерка Ана Брнабиќ пред неколку месеци со својата партнерка Милица добија син, а сега прв пат проговори јавно на таа тема.

Имено, српската премиерка во мај оваа година гостуваше на конференцијата “World minds”, каде говорела на бројни политички, но и приватни прашања кои и ги поставувал орхганизаторот и основач на истоимената организација Ролф Добели.

Foto: O.Bunić/RAS Srbija

Тогаш наводно прв пат српската премиерка проговорила за родениот син и колку ја променило тоа откако станала родител и нејзиниот поглед кон светот.

Foto; Gloria

-Морав да функционирам со многу малку спиење. Еднаш на својот тим им раскажав колку бев среќна кога бебето ждригна. Родителството менува многу нешта, рекла српската премиерка, пишува „Блиц.рс“.

Најнови вести

Коронавирус