понеделник, 18. октомври 2021. Вести денес: 5
home Познати

Српската пејачка завиена во црно: По трагедијата во домот пристигнуваат пораки за сочувство од сите страни, „летај со ангелите“ (ФОТО)

Српската пејачка завиена во црно: По трагедијата во домот пристигнуваат пораки за сочувство од сите страни, „летај со ангелите“ (ФОТО)

Српската пејачката Андреана Чекиќ вчера доживеа голема трагедија во домот.

Имено таа преку заедничка фотографија се присетила на убавите моменти со нејзиниот дедо, а потоа му посака и последно збогум.

-Дедо, дали има некој постар од дедо? Има, над дедо. Така некогаш ме зезаше додека ме носеше на рамена и засекогаш остана мој над дедо. Те сакам со цело срце и душа и знам дека можеш тоа да го осетиш. Спиј со ангелите, Господине и најголема гордост моја, напиша пејачката на својот Инстаграм профил.

По ова фановите и нејзините следбеници на Инстаграм веднаш и упатија пораки за сочувство.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Andreana Cekic (@andreanacekic)

Најнови вести

Локални избори 2021