понеделник, 25. мај 2020. Вести денес: 102
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Познати

Српската пејачка се плаши од длабочина, а причината е тажна до небото: „Мојата сестра се удави на само 13 години“

Српската пејачка се плаши од длабочина, а причината е тажна до небото: „Мојата сестра се удави на само 13 години“

Познатата српска пејачка Мина Костиќ имала тешко детство, а сега собра сили за да го сподели тоа со фановите.

Имено сестрата на пејачката се удавила на 13 годишна возраст, додека Мина со кнедла во грлото собрала сили да го раскаже овој детаљ од приватниот живот за прв пат во јавноста.

 

View this post on Instagram

 

Uzivanje🍀🏊‍♂️😊🤩😘😘

A post shared by Mina Kostić (@minakostic_official) on

-Знам да пливам, но се плашам од длабочина. Тоа е можеби затоа што ја имам загубено сестра ми давејќи се кога имаше само 13 години, вели Мина за српските медиуми.

Таа додава дека поминале 26 години од таа несреќа која се случила во август, тоа се случило во 1992-та година.

 

View this post on Instagram

 

Ja stigla😊😘😘😘🤗

A post shared by Mina Kostić (@minakostic_official) on

-Кога и да се сетам на тоа ми е тешко, но после тоа си велам самата на себе дека морам да живеам и дека тоа така морало да биде. Така Бог сакал да биде, тоа е судбина, раскажува Мина.

 

View this post on Instagram

 

❤💋💋💋❤

A post shared by Mina Kostić (@minakostic_official) on

Коронавирус