среда, 8. декември 2021. Вести денес: 0
home Познати

Српската пејачка позитивна- откако откри какви симптоми имала фановите во неверување, пие лекови и е на терапија (ФОТО)

Српската пејачка позитивна- откако откри какви симптоми имала фановите во неверување, пие лекови и е на терапија (ФОТО)

Познатата пејачка и членка на групата „Хурикејн“ Ксенија откако дознала дека била во контакт на лице позитивно на вирусот, веднаш се тестираше, па ги извести фановите дека и самата таа не му останала имуна на вирусот.

-Бев малку омалаксана, но кога почувствував дека ги имам првите симптоми се тестирав, откако дознав дека сум била во друштво на позитивна личност. Мене сега ми е подобро бидејќи пијам лекови и сум на терапија, инаку бев лошо. Се надевам дека наскоро ќе се вратам со активностите, а до тогаш ќе ги гледате на телевизија само моите две хуриканки без мене , вели таа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ksenia (@ksenia.knezevic)

Пејачката додава дека останатите две пејачки од групата не се тестирани, бидејќи се чувствуваат добро, а во физички контакт не била со нив две недели пред да се зарази.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ksenia (@ksenia.knezevic)

Најнови вести

Коронавирус