сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 125
home Познати

Српската пејачка помина ноќ со Џони Деп: Таков и го замислував… (ФОТО)

Српската пејачка помина ноќ со Џони Деп: Таков и го замислував… (ФОТО)

Српската пејачка Каја Остојиќ имаше можност да се сретне со еден од најпопуларните холивудски актери и со него да помине неколку часа во пријатен разговор. Таа за српскиот поратл „Блиц“ открива каков е навистина Џони Деп.

Каја Остојиќ пред неколку дена дојде во Белград поради деловни обврски што ги има, и оваа посета ја искористи да се сретне со актерот Џони Деп, кој престојува во Србија за снимањето на филмот “Minamata”. Каја имала можност да оди на вечера со него во познат ресторан во Белград и да зборува неколку часа на различни теми.

Каја за “Блиц” открива што зборувала со актерот.

– Бевме заедно на вечера. Беше убаво и многу смешно. За време на вечерата разговаравме за различни работи, многу разговаравме за мојот сопруг, кој е неговиот голем фан, тогаш ние се фотографиравме заедно и му испративме фотографија – вели со насмевка убавата пејачка, која признава дека нејзиниот сопруг Џуниор Џек не бил љубоморен на средбата со Џони Деп, и ги поздравил.

Каја открива и каков е навистина Деп:

– Не можете ни да замислите колку е нормален човек, пристоен, но со одредена количина шарм. Да го сретнете на улица, не би помислил дека е толку нормална личност.

Во прилог на приказните за нејзиниот сопруг, Џуниор Џек, Каја е разговарала со Деп и други теми, а потоа му дал совет за да го примени за време на неговиот престој во Србија.

– Му објаснив кои се најдобрите места во Белград што може да ги посети, и му открив неколку работи во врска со нашата земја, која не бил во можност да ги слушне – вели пејачката и открива што на тоа кажал актерот.

– Тој ми рече дека не е бил во ниеден град на светот каде што го видел толку многу убави девојки, а јсе согласив со него – низ смеа вели Остојиќ.

Потсетуваме, Џони Деп е во Белград на еден месец за да го снима филмот “Минамата” во кој глуми фотограф.

Коронавирус