вторник, 26. јануари 2021. Вести денес: 39
home Познати

Српската пејачка по втор пат ќе стане мајка- веста ја сподели со фановите и откри дали ќе продолжи да пее во иднина

Српската пејачка по втор пат ќе стане мајка- веста ја сподели со фановите и откри дали ќе продолжи да пее во иднина

Познатата српска пејачка Сека Алексиќ пред неколку денови откри дека е повторно бремена и го очекува своето второ дете со нејзиниот сопруг Вељко.

Честитките веднаш започнаа на адреса на пејачката, па по тој повод реши да се огласи и пејачката преку социјалните мрежи.

 

View this post on Instagram

 

??. #repost @veceivan ・・・ Bum u glavu, ni iz čega. Lepa vest?????? Sutra u 22h na @novas.tv @seka_aleksic #style @brobos1

A post shared by Seka Aleksić (@seka_aleksic) on

Имено таа преку својот Инстаграм профил им се заблагодари на сите фанови кои од се срце и посакуваат да стане мајка по втор пат.

-Вака јавно сакам да им се заблагодарам на сите кои овие денови ми честитаа за приновата која доаѓа наскоро. Вељко и јас сме пресреќни што повторно ќе станеме родители, се гледаме во некое наредно издание, им порача Сека на фановите преку Инстаграм видео порака.

Сека инаку со првиот син Јаков не криеше дека имаше проблеми при забременувањето, па користеше инвитро.

Коронавирус