вторник, 27. јули 2021. Вести денес: 161
home Познати

Српската пејачка Милица Тодоровиќ го тужи зетот бидејќи ја ограбил- кога ќе дознаете колку пари и украл целосно ќе ја поддржите (ФОТО)

Српската пејачка Милица Тодоровиќ го тужи зетот бидејќи ја ограбил- кога ќе дознаете колку пари и украл целосно ќе ја поддржите (ФОТО)

Како гром од ведро небо одекна веста во соседството дека пејачката Милица Тодоровиќ го тужи својот зет за сестра кој беше и нејзин долгогодишен менаџер.

Имено поради ново настанатата ситуација во која пејачката тврди дека тој ја ограбил и оштетил и поради лошите семејни односи, Милица решила наводно да не зборува и со својата постара сестра Јована иако биле многу врзани една за друга, пренесуваат српските медиуми.

Пејачката за медиумите се воздржа од било каков коментар, додека тој изјавил дека сето тоа во медиумите е лага.

-Ништо не коментирам околу семејните односи и не сакам да давам никаква изјава, вели Милица.

Додека пејачката се воздржа од коментар нејзиниот зет Војо остро демантираше за било какво крадење и судење.

-Не знам за што зборувате, тоа не е вистина. Се е во ред, вели Војо за српски Телеграф.рс.

Инаку медиумите пренесуваат за цифра од 60 илјади евра кој тој и ги прикрил на пејачката и си ги земал за себе.

Коронавирус