четврток, 23. март 2023. Вести денес: 0
home Познати

Српската пејачка која доживеа пекол видно ослабена излезе од болница – кога ќе и ги видите раните на рацете ќе занемете од болка (ФОТО)

Српската пејачка која доживеа пекол видно ослабена излезе од болница – кога ќе и ги видите раните на рацете ќе занемете од болка (ФОТО)

Српската пејачка Катарина Грујиќ денеска излезе од болница каде помина неколку дена поради јаката инфекција која ја доби на бубрегот.

По нападите пејачката веднаш беше сместена во болница, а фановите и јавноста со брзина на светлината ја дозна нејзината сериозна здравствена состојба.

По пејачката во болницата денеска дојдоа нејзините татко и мајка кои ги изнесуваа поклоните на пејачката која ги доби додека беше во болница.

Грујиќ со голем шешир на главата сакаше да го сокрие лицето, а на рацете и се видоа раните и завоите од примањето на терапиите.

Српски Телеграф пишува и дека пејачката ослабела неколку килограми додека била во болница.

ФОТО: ТЕЛЕГРАФ.РС/ATA Images

loading...