петок, 24. септември 2021. Вести денес: 134
home Познати

Српската пејачка итно хоспитализирана, заврши на операција

Српската пејачка итно хоспитализирана, заврши на операција

Српската пејачка Ивана Петерс во неделата била итно хоспитализирана.

Имено, пејачката имала напад на жолчка поради што бил задржана во болница и оперирана.

-Во неделата отиде на доктор бидејќи имаше силни болки во пределот на жолчката, но немаше тешки компликации. Во вторникот ја оперираа, жолчката и е извадена и неколку камчиња. Се е направено лапараскопски, но мораше да биде со целосна анестезија поради проблемите кои ги има со срцето. Не се исплаши, операцијата помина супер, во средата веќе беше дома, вели извор за Пинк.рс.

 

Коронавирус