среда, 25. ноември 2020. Вести денес: 196
home Познати

Српската пејачка имала тажно детство – мајка ѝ ја оставила во Дом за деца без родители

Српската пејачка имала тажно детство – мајка ѝ ја оставила во Дом за деца без родители

Популарнатата плавокоса пејачка Весна Џогани имала тажно детство. Од девојче кое дел од детството го поминало во дом за деца без родители израснал во популарна пејачка.

Нејзината мајка Сретена поради немаштија ја оставила во дом за родители од каде ја посвоил еден млад брачен пар, но контактот со мајка и никогаш не го прекинала. Во тинејџерски денови Весна се вклучила во групата Џогани фантастико каде била една од најдообрите “денсерки“. Во групата го запознава нејзиниот фронтмен Џоле Џогани, се заљубуваат, набргу се венчаваат и добиваат две деца, синот Адријано и ќерката Лаура.

Иако сега добро е ситуирана и може да си дозволи да ангажира куќна помошничка, Весна истакнува дека тоа не го сака бидејќи е посветена на својата фамилија.

“ Немам готвачка и куќна помошничка, немам никаква помош, оти можам се сама да завршам. Со време сфатив дека ми смета ако некој ми се “мота“ низ куќата. Се е рутина а и Џоли ми помага околу децата “ изјавила Весна која со семејството е на одмор во Црна Гора и според фотките што ги стави на Инстаграм, изгледа одлично.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Djordje Djogani (@djoganivesna) on

Најнови вести

Коронавирус