вторник, 1. декември 2020. Вести денес: 2
home Познати

Српската пејачка го прослави роденденот од соништата- а кога ќе видите што направи пред да ги дувна свеќите нема да им верувате на очите

Српската пејачка го прослави роденденот од соништата- а кога ќе видите што направи пред да ги дувна свеќите нема да им верувате на очите

Пејачката Теодора Џехверовиќ вчера го прослави својот 23 роденден со незаборавна забава во својот дом.

Младата српска пејачка која беше дел и од реланото шоу „Задруга“ реши атмосферата од роденденот да го сподели со фановите кои не можеа да си поверуваат на сопствените очи.

Имено таа домот го украсила со розови украси, а масата била преполна со храна и пијалаци, балоните биле на сите страни, а кога и дошло ред на тортата атмосферата кулминирала.

Таа се качила и на маса и играла пред да ги дувне свеќите.

Инаку забавата траела до доцните часови, а дел од истата погледнете во продолжение.

Најнови вести

Коронавирус