петок, 30. септември 2022. Вести денес: 112
home Познати

СРПСКАТА МУЗИЧКА ЕСТРАДА ЗАВИЕНА ВО ЦРНО – почина член на групата „Амадеус бенд“ како последица од Ковид-19

СРПСКАТА МУЗИЧКА ЕСТРАДА ЗАВИЕНА ВО ЦРНО – почина член на групата „Амадеус бенд“ како последица од Ковид-19

Бојан Златановиќ Токан, тапанарот на популарната група „Амадеус бенд“, почина на 45 години од корона. Тој починал во болница, откако неколку дена бил ставен во вештачка кома и приклучен на респиратор, пишуваат медиумите.

Веста за смртта на тапанарот, прв ја објави пејачот на „Гранд“, Дарко Филиповиќ, кој преку социјалните мрежи се прости од својот пријател и колега.

Најнови вести

Коронавирус