недела, 28. ноември 2021. Вести денес: 116
home Познати

Српската актерка се гуши во солзи по смртта на актерот со македонско потекло- снимале и жешка сцена која никогаш не била емитувана

Српската актерка се гуши во солзи по смртта на актерот со македонско потекло- снимале и жешка сцена која никогаш не била емитувана

Иван Бекјарев почина на 74-годишна возраст, а актерот остана препознатлив по улогата на Бошко Деспотовиќ во „Среќни луѓе“, додека неговата секретарка Маријана ја играше Сека Саблиќ, која е неутешна по веста за смртта на нејзиниот колега.

– Верувајте ми, не можам да зборувам, многу ми е тешко. Сè сум кажала толку многу пати, сега не можам – рече низ солзи Сека за смртта на актерот.

Иван Бекјарев еднаш откри дека една сцена што ја снимил со Сека Саблиќ во „Среќни луѓе“ никогаш не ја видела светлината на денот.

– Се сеќавам дека имавме една жестока љубовна сцена, но таа никогаш не влезе во серијата. Снимката беше технички погрешна, бидејќи снимателот се тресеше од смеа додека не снимаше Сека и мене во љубовна екстаза! Се разбира, ја повторивме таа сцена, но никогаш не бевме убедливи како првиот пат. Жал ми е што гледачите на “Среќни луѓе” не видоа како изгледа”, рече Бекјарев.

Коронавирус