сабота, 30. септември 2023. Вести денес: 51
home Познати

Среќа во семејството на пејачката: Росана стана баба

Среќа во семејството на пејачката: Росана стана баба

Минатата година, Ивана и Џејмс го кажаа судбоносното „ДА“, а денес, ќерката на Росана и Ѓорги Тодоровски донесе на свет здраво машко бебе.

Голема е возбудата во семејствата Холт и Тодоровски, откако штркот им ја донесе најголемата радост.

Првото внуче на познатата музичко-актерска двојка ќе се вика Ное. И мајката и бебето се во супер форма, а таткото Џејмс, заедно со дедото Трупче моментално се најсреќните луѓе на планетата.