недела, 4. декември 2022. Вести денес: 80
home Познати

Среќа во семејството на Мајкл Даглас, актерот не може да сокрие колку е горд (ФОТО)

Среќа во семејството на Мајкл Даглас, актерот не може да сокрие колку е горд (ФОТО)

Мајкл Даглас сподели ретка фотографија од својот син Камерон и неговото мало семејство.

76-годишниот актер се огласи на Инстаграм во средата, откако синот Камерон (42) и неговата партнерка Вивиен Тајбс, го пречекаа своето новороденче Рајдер претходно оваа недела.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Michael Douglas (@michaelkirkdouglas)

Споделувајќи симпатична семејна фотографија на која се појавува и тригодишната ќерка на парот, Луа, Даглас напиша:

„Честитки за Камерон и Вивиен! Добредојде на свет, Рајдер Т. Даглас!“ Објавата ја заврши со хаштагот Горд дедо.

Сопругата на Даглас, Кетрин Зета-Џонс (51) исто така им честиташе на Камерон и Вивиен.

„Се роди нов Даглас. Добредојде во светот, Рајдер Т. Даглас,“ напиша таа на фотографијата што ја сподели на Инстастори.

Камерон имаше доста проблематичен живот со зависност од дрога во раните тинејџерски и дваесетти години.

Најнови вести

Коронавирус