четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 108
home Познати

Средба што допира до срцата на сите – Џенифер Лопез се расплаче, а потоа направи нешто неочекувано (ВИДЕО)

Средба што допира до срцата на сите – Џенифер Лопез се расплаче, а потоа направи нешто неочекувано (ВИДЕО)

Џенифер Лопез е позната по своите хумани дела и сака да ги изненадува своите обожаватели. На крајот на минатата година таа посети болно девојче, чија желба беше да запознае поп-икона.

@jenniferlopeztvI know you’re crying 🥺 #jlo @jlo #jenniferlopez #thanksamillion #fyp #foryou #foryou #foryoupage #kindness #quibi

♬ original sound – JLO

Познатата пејачка седеше со неа и и зборуваше колку е посебна и колку всушност ја инспирира, а додека ова мало девојче ги повторуваше своите зборови, низ лицето на Џенифер Лопез течеа солзи, кои не можеше да ги контролира.

На крајот од видеото, девојчето ја заштити Џенифер со молитва, која ја кажа на шпански јазик. Таа и го помина лицето со прстите, како свештеник, велејќи: – Во име на таткото, синот и светиот дух – АМИН!

Коронавирус