вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 111
home Познати

Срцето ќе ви пукне од тага: Сите зборуваат за Инстаграмот на сопругата на Астори, а овој детаљ ќе ви предизвика дополнителни солзи (ФОТО)

Срцето ќе ви пукне од тага: Сите зборуваат за Инстаграмот на сопругата на Астори, а овој детаљ ќе ви предизвика дополнителни солзи (ФОТО)

Оваа пролет веста за смртта на фудбалерот на Фиорентина Давиде Астори го заобиколи светот само за неколку секунди.

 

View this post on Instagram

 

❤️. . . . #gratitude

A post shared by Francesca Fioretti (@francesca_fioretti) on

Капитенот на клубот Астори замина во сон од срцев удар, а зад себе ги остави сопругата Франческа Фиорети и ќерката.

 

View this post on Instagram

 

La prima figlia femmina …. ecco qua ?.

A post shared by Francesca Fioretti (@francesca_fioretti) on

По смртта манекенката која е со потекло од Неапол реши во чест на фановите и клубот да остане во Фиренца заедно со нејзината ќерка.

 

View this post on Instagram

 

Uuuuuuuuu tic-tac-tic-tac ❤️??? . . . . #assafa

A post shared by Francesca Fioretti (@francesca_fioretti) on

Таа по смртта на фудбалерот изјави дека градот и жителите и ја дават целосната поддршка и мотив да останат во Фиренца каде што заедно живееја со сопругот Астори кој почина ненадејно на 4 март годинава.

Инаку овие денови италијанските медиуми се навратија на тажната судбина на неговото семејство, особено на неговата сопруга која веќе не користи социјални мрежи и е далеку од очите на јавноста.

Медиумите се загрижени и поради фактот што Франческа од февруари годинава нема споделено фотографија на Инстаграм, а последната објава е од нивната ќерка.

 

View this post on Instagram

 

La mia quiete , VITTORIA❤️. . . . ( P.S: matterello fai da te)

A post shared by Francesca Fioretti (@francesca_fioretti) on

Коронавирус