петок, 3. декември 2021. Вести денес: 9
home Познати

Срцето и е скршено од тага: Карлеуша ги донесе омилените предмети од Дивна во својот дом, а од едно нешто не се одвојува со денови

Срцето и е скршено од тага: Карлеуша ги донесе омилените предмети од Дивна во својот дом, а од едно нешто не се одвојува со денови
ФОТО: Srbija Danas

Пејачката Јелена Карлеуша се уште не може да поверува дека нејзината мајка Дивна повеќе не е жива.

Пејачката една недела по погребот на нејзината мајка ги земала во својот дом на Дедиње омилените работи од својата мајка и не се одвојувала од нив, пренесуваат српските медиуми.

Таа сака да ги зачува спомените од радио водителката која почина на 3-ти март месецов по тешката битка со болеста.

Станува збор за уникатни предмети, накит и гардероба која ги чува во посебна просторија.

-Јелена е скршена, но полека си доаѓа на себе. Дури сега станува свесна за недостатокот на својата мајка. Претходните денови преживеа вистински шок и трагедија и целото време беше на таблети, а сега се враќа во нормала. Јелена од Дивна често добиваше златен накит, часовници и украси, а постои и еден накит кој пејачката долго го носи со себе и емотивно е врзана за него, вели извор близок до пејачката.

Коронавирус