петок, 3. декември 2021. Вести денес: 101
home Познати

„Споменикот не личи на Тоше Проески и ова не ви е прва грешка“ – Хрватите изреволтирани (ФОТО)

„Споменикот не личи на Тоше Проески и ова не ви е прва грешка“ – Хрватите изреволтирани (ФОТО)

Споменикот на Тоше Проески подигнат на местото каде што загина ги револтираше неговите обожаватели во Хрватска. Тие реагираат што Тоше на споменикот во Нова Градишка воопшто не личи на себе и оти е непрепознатлив.

Фановите го криткуваат авторот на споменикот и оти се повторува истата грешка како со облежјето на првиoт хрватски претседател Фрањо Туѓман кој исто така е целосно згрешен.

 

Најнови вести

Коронавирус