сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 49
home Познати

Сподели фотографија во бикини по породувањето со двете деца, па ја нападна целиот свет- инфлуенсерка зажали за оваа грешка (ФОТО)

Сподели фотографија во бикини по породувањето со двете деца, па ја нападна целиот свет- инфлуенсерка зажали за оваа грешка (ФОТО)

Познатата инфлуенсерка која сакаше да се пофали со своето тело по породувањето, не доби реакција каква што очекуваше…

Ариела Чарнас (32) споделила фотографија во бикини година дена по раѓањето на второто дете по што речиси доби лавина од негативни коментари.

 

View this post on Instagram

 

Proud of my body after two kids ?

A post shared by Arielle Noa Charnas (@ariellecharnas) on

Инфлуенсерката која ја следат повеќе од 1 милион фанови беше критикувана од фановите бидејќи „рекламира“ нереални очекувања на идните мајки.

Имено таа откако напиша дека е горда на своето тело по раѓањето на двете деца, фановите и порачаа дека сите треба да запаметат дека поспородилното тело е убаво (бидејќи создало бебе) иако тоа изгледа поинаку од ова, е само еден од коментарите.

 

View this post on Instagram

 

outfit today ♥️ favorite day time dress. (swipe ups on stories)!

A post shared by Arielle Noa Charnas (@ariellecharnas) on

 

View this post on Instagram

 

?

A post shared by Arielle Noa Charnas (@ariellecharnas) on

Другите фанови и порачаа дека изгледа премногу слаба.

-Повеќето од нас немаат пристап до храна како и ти, генетиката игра голема улога на овие фотографии и порача друг фан.

Коронавирус