четврток, 6. октомври 2022. Вести денес: 116
home Познати

Сподели фотографија на која не ни предосети дека денеска ја чека пекол- ова е сопругата на Касиљас која е најпозната жена во Шпанија

Сподели фотографија на која не ни предосети дека денеска ја чека пекол- ова е сопругата на Касиљас која е најпозната жена во Шпанија

Легендарниот голман кој денеска доживеа срцев удар на теренот е женет за најпознатата личност  во Шпанија.

Станува збор за сопругата на Икер Касиљас, новинарката Сара Карбонеро која е спортски новинар и телевизиски презентер.

Тие се во брак неколку години, а првиот син го роди во 2014 година пред да стапат во брак и да се роди нивниот втор син Лукас во 2016 година.

Инаку таа на социјалните мрежи пред само осум часа сподели фотографија на која е насмена и не ни наговестуваше што ќе се случи во текот на денот со нејзиниот сопруг.

 

View this post on Instagram

 

Entrevistas diferentes . #deportescuatro #esteviernes #hastaprontoTarifa #biendelevante #Fly #ysusojosazules #slowlife

A post shared by Sara Carbonero (@saracarbonero) on

Најнови вести

Коронавирус