вторник, 27. септември 2022. Вести денес: 0
home Познати

„Спиј со ангелите, а јас ќе го чувам животот на мама“: Стиховите кој Дарко Лазиќ му ги посвети на својот татко ќе ви ги насолзат очите

„Спиј со ангелите, а јас ќе го чувам животот на мама“: Стиховите кој Дарко Лазиќ му ги посвети на својот татко ќе ви ги насолзат очите

Во декември минатата година, пејачот Дарко Лазиќ го загуби својот татко Милан, кој почина како резултат на операција за намалување на желудникот. На пејачот несомнено тешко ја прифати неговата смрт и затоа сакаше да сними песна што ќе му биде посветена нему.

За време на гостувањето во емисијата „Амиџи шоу“, Лазиќ призна дека многу емотивно го доживеал снимањето на оваа песна во студиото и дека траело дури пет часа, бидејќи бил обземен од емоции.

– Сакаше музика, свиреше на хармоника, со тебе почнав и јас кога бев мал. Никогаш нема да ја заборавам твојата насмевка, затоа што му донесе среќа на твоето момче. Не знаев како да ценам се што ми даде, ме штитеше од секакво зло, застана пред мене. Сега би сакал да ти вратам барем на некој начин, спиј со ангелите а јас ќе го чувам животот на мама, гласат стиховите од песната што Лазиќ му ја посвети на својот татко.

Коронавирус