сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 36
home Познати

„Спајс грлс“ одбија да настапат со Адел, се плашеле дека ќе ги “засени“!

„Спајс грлс“ одбија да настапат со Адел, се плашеле дека ќе ги “засени“!

Иако Адел (31) се појави на последниот концерт од повратничката турнеја на поп-бендот „Спајс грлс“, членовите на групата не ја поканиле на сцената, пренесува „Дејли мејл“.

Една од „Спајсиците“, Мел Ц (45), откри дека одбиле да пеат со Адел. Таа тврди дека не сакале Адел да им се придружи на сцената, бидејќи се плашеле дека ќе ги засени со своите гласовни способности.

-Слушнав дека со нас сакала да ја отпее „2 become 1“. Одбивме затоа што кој би сакал да пее со Адел?, рече Мел.

„Не е тајна колку ги сакам и колку ме инспирираа да трчам по животот и никогаш да не гледам наназад“, рече Адел, која им се придружи зад сцената ова лето по распродадениот концерт во лондонски Вембли.

Пејачката е голем љубител на бендот, а по нивниот настап таа откри на „Инстаграм“ дека со нив отишла на забава.

Коронавирус