вторник, 30. ноември 2021. Вести денес: 0
home Познати

Соседството во паника: Оваа српска пејачка објави фотографија како коронавирусот влијае врз неа (ФОТО)

Соседството во паника: Оваа српска пејачка објави фотографија како коронавирусот влијае врз неа (ФОТО)

Пред два дена соседна Србија воведе вонредна состојба во врска со коронавирусот кој буквално хара низ целиот свет и Европа.

Низ цела Европа се откажани сите јавни настани, а се огласија и многу јавни личности кои повикуваат на почитување на препораките.

Една од нив е и српската пејачка Славица Чуктераш која на фановите им откри како се бори против коронавирусот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Slavica Cukteras (@cukterasslavica) on

-Мерки против Ковид 19, напиша пејачката.

Иако многумина не ја препознаа тие ја поддржаа во нејзината намера да ги едуцира луѓето.

Коронавирус