сабота, 4. декември 2021. Вести денес: 83
home Познати

Сораја добила скапоцено богатство за роденденот: Богат додворувач и купи луксузен подарок, а од истиот ќе останете во неверување (ВИДЕО)

Сораја добила скапоцено богатство за роденденот: Богат додворувач и купи луксузен подарок, а од истиот ќе останете во неверување (ВИДЕО)

Српската старлета Сораја Вучелиќ неодамна го прослави својот 33-ти роденден а за истиот потрошила вртоглави 80 илјади евра, пишуваат српските медиуми.

Од прославата собрала брдо скапоцени подароци, а со највредните се пофали и на својот Инстаграм профил.

Станува збор за скапоцен часовник кој таа го добила само неколку часа пред прославата, а истиот е од марката „Ролекс“ чија вредност е околу 65 илјади евра.

 

View this post on Instagram

 

#birthdayparty ????? @rolex

A post shared by Sara (@sorajavucelic) on

-Сораја долго го планираше својот роденден и луксузната забава, а сакаше и да ги угости сите свои пријатели во еден австриски локал. Долго го планирала роденденот, а не ни штедела пари за сето тоа, вели извор близок до старлетата.

Изворот открива и дека богат додворувач и го подарил овој скапоцен часовник а истиот бизнисмен живее во Америка.

 

View this post on Instagram

 

@rolex #amazing ?

A post shared by Sara (@sorajavucelic) on

-Покрај часовникот таа добила и честитка со порака „Дијаманти за најубавиот дијамант“, што сите ги оставило без текст, додава изворот.

Коронавирус