сабота, 28. јануари 2023. Вести денес: 35
home Познати

Сопругот на познатата пејачка шокираше со изјавата: Не сум само јас виновен за нејзината смрт

Сопругот на познатата пејачка шокираше со изјавата: Не сум само јас виновен за нејзината смрт

Кога пејачката Ејми Вајнхаус почина како последица од труење со алкохол на 27 години, многумина прстот во вперија во нејзиниот поранешен сопруг Блејк Филдер кој и самиот призна дека прв и дал хероин.

Седум години подоцна, во едно од ретките појавувања во јавноста, тој одлучи да ја негира својата вина.

Во емисија Блејк зборувал за нивниот однос, но и за заедничката зависност од наркотици.

-Ејми и јас бевме заедно шест или седум години со прекини. Нашата врска беше турбулентна, ако сакате тоа така да го наречете. Имавме само еден поголем прекин кои го проследија медиумите, но се смиривме. Со години ме прозиваат поради дрогата, но вистината е дека ние двајца се дрогиравме некои шест месеци за време на нашиот брак и толку. Пред тоа Ејми не земаше дрога, пушеше само марихуана, а јас имам земено хероин само четири или пет пати. Не сум само јас виновен, вели Блејк.