понеделник, 17. февруари 2020. Вести денес: 132
Во живо

Прес-конференција на Александар Николоски

home Познати

Сопругот на Ким Кардашијан повторно го шокираше светот (ВИДЕО)

Сопругот на Ким Кардашијан повторно го шокираше светот (ВИДЕО)

Канје Вест за Велигден одржа настап на Коачела кој може да се карактеризира како неделна миса.

Со овој необичен концепт, раперот привлекол околу 50.000 лиѓе, па сега наводно размислува за основање на нешто потрајно.

Канје реводно одржува лични неделни церемонии на почеток на годината, а до неодамна биле отворени само за неговите познати пријатели како Кејти Пери и Орланда Блум.

„Многу е страстен за својата вера и сака редовно да ја споделува со луѓето. Поминува многу време во изучување на молитви и сака да го сподели своето патување“, открил извор близок на Канје.

„Кажете сè што мислите за него, но тој навистина сака да им помогне на луѓето на кои им е потребна поддршка. Ја разбира скршеноста и потребата за исцелување, веројатно повеќе од многу други. Верува во исцелувачката моќ на музиката, но исто така верува дека бог може да интервенира и да ги исцели човечките рани и нивните проблеми“, додал изворот за „People“.