недела, 5. април 2020. Вести денес: 103
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Познати

Сопругот на британската кралица Елизабета Втора е хоспитализиран

Сопругот на британската кралица Елизабета Втора е хоспитализиран

Бакингемската палата соопшти денеска дека принцот Филип е примен во лондонска болница „за мерки на претпазливост“.

Соопштено е дека 98-годишниот сопруг на кралицата Елизабета Втора е во болницата „Кинг Едвард VII“ заради анализи и лекување на постоечка состојба.

Тој претходно бил на имотот на кралското семејство во источна Англија.

Најнови вести

Коронавирус