вторник, 7. февруари 2023. Вести денес: 148
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home Познати

Сопругот на Брена денеска слави роденден- кога ќе видите колку пари е јахтата на која се разбуди пејачката утрово ќе подзинете (ФОТО)

Сопругот на Брена денеска слави роденден- кога ќе видите колку пари е јахтата на која се разбуди пејачката утрово ќе подзинете (ФОТО)

Поранешниот југословенски тенисер денеска го слави својот 57 роденден.

Сопругот на пејачката Лепа Брена денеска во кругот на семејството го прославува својот роденден и тоа не било каде, туку во Монако каде неодамна отпатуваа.

Пејачката веднаш утрово сподели како го поминуваат роденденот со својот сакан, па откри детали од јахтата на која се разбудиле двајцата ова утро.

 

View this post on Instagram

 

Happy birthday my love ?❤️?

A post shared by Lepa Brena (@lepabrenaa) on

Инаку според српските медиуми истата чини околу 890 илјади евра, а во неа освен Брена и Боба им се придружиле и синовите Виктор со девојката Сандра Милјаковиќ како и Филип и пејачката Александра Пријовиќ.

Најнови вести