среда, 27. октомври 2021. Вести денес: 0
home Познати

Сопругот ме тепаше без престан, искашлував крв- исповед на сопругата на познатиот УФЦ борец

Сопругот ме тепаше без престан, искашлував крв- исповед на сопругата на познатиот УФЦ борец

Познатиот УФЦ брак помеѓу Арнолд Бердон и Рејчел Островиќ е завршен со жестока тепачка.

Атрактивната Рејчел била брутално претепана од сопругот, поради што е откажана нејзината борба со Пејџ Ван Зант.

-Откако вечерта ја поминавме во семејно опкружување, Бердон почна без престан да ме удира по глава, лице и ребра, па паднав на под. Се обидував да дојдам до воздух. Некако успеав да избегам преку балконот. Искашлував крв и повратив неколку пати, а скршена ми е коска, напишала Рејчел во извештајот за полицијата.

Бердон во моментов е во притвор и има забрана за пристап до неговата сопруга и нивната ќерка.

Најнови вести

Локални избори 2021