петок, 9. декември 2022. Вести денес: 0
home Познати

Сопругот и фудбалерите горди: Карлеуша гола им посака среќа на СП (ФОТО)

Сопругот и фудбалерите горди: Карлеуша гола им посака среќа на СП (ФОТО)

Пејачката Јелена Карлеуша преку социјалните мрежи веќе со денови го најавува присуството на Светското првенство кое се игра во Русија.

Во пресрет на мечот помеѓу Србија и Костарика пејачката реши да се соблече гола и да го прекрие своето тело со боите на српското знаме за кое игра и нејзиниот сопруг Душко Тошиќ.

Инаку претходно Карлеуша преку својот Твитер објави дека го резервирала својот престој во Русија, каде од трибините ќе ги бодри фудбалерите.

Мечот помеѓу Србија и Костарика се игра утре во 14 часот.

Qatar 2022