понеделник, 30. јануари 2023. Вести денес: 0
home Познати

Сопругата на Синан Сакиќ преживува пекол- Кога ќе видите што и направи синот на пејачот на неговата маќеа ќе се згрозите (ФОТО)

Сопругата на Синан Сакиќ преживува пекол- Кога ќе видите што и направи синот на пејачот на неговата маќеа ќе се згрозите (ФОТО)

Сопругата на познатиот пејач Синан Сакиќ поминува низ вистински пекол неколку месеци откако го погреба нејзиниот сопруг.

Имено веднаш по смртта на пејачот започнале проблемите со синот од првиот брак на Синан кој во април годинава излегол од затвор откако ја одлежи казната за убиство.

Синот на пејачот бара пари од Сабина сопругата на Синан, а според извор близок до семејството тој постојано и доаѓал дома и и се заканувал.

Иако таа не сака да го пријави, веста брзо се прошири, па Сабина ја повикала полицијата на разговор.

-Проблемите со него траат со години, бидејќи тој е проблематичен човек и склон на насилство. Синан поради него често се соочувал со непријатни ситуации, поради што често спасот го бараше во алкохолот, вели изворот близок до семејстовто.