четврток, 9. декември 2021. Вести денес: 48
home Познати

Сопругата на Шумахер: Никогаш нема да заборавам што направи за мене

Сопругата на Шумахер: Никогаш нема да заборавам што направи за мене

Корина Шумахер, сопругата на славниот возач на Формула 1 ,Михаел Шумахер отворено прозборе за седмострукиот шампион.

“Тој направи сè за мене. Не заборавив кому да се заблагодарам за ова, мојот сопруг Михаил. Тој ме научи на лекција: Кога возите автомобил, можете само да го оставите во гаражата потоа. Но, коњот треба да го има вашето внимание. Кога имав 30 години, сакав коњ, Михаил отиде со мене во Дубаи, каде што купивме Арапски коњ. “, рече Корина, истакнувајќи дека нивната ќерка често оди на ранчот да јава.

Корина Шумахер сега има дури 40 коњи на два ранча, во Швајцарија и Тексас.

Потсетуваме дека Шумахер претрпе ужасна несреќа пред шест години кога скијаше. Ја удрил главата во карпата и се здоби со сериозни повреди. Оттогаш, малку е познато за неговото здравје. Членовите на семејството ретко се појавуваат во јавноста, па дури и кога се појавуваат не даваат детали поврзани со неговото закрепнување.

Коронавирус