четврток, 12. мај 2022. Вести денес: 82
home Познати

Сопругата на Оливер Драгојевиќ откри нови детали за неговата здравствена состојба

Хрватскиот пејач Оливер Драгоевиќ празничните денови ги минува дома со семејството и се чувствува многу подобро.
Сопругата на Оливер Драгојевиќ откри нови детали за неговата здравствена состојба

-Оливер е добар. Хемотерапијата е завршена, а набргу ќе почне со имунотерапија. Лекувањето е успешно, туморот е намален, рекла неговата сопруга Весна за хрватскиот портал „24 сата“.

Оливер излезе од болница пред Божиќ, а дома ќе биде и за новогодишните празници.

Најнови вести

Коронавирус