среда, 24. февруари 2021. Вести денес: 162
home Познати

Сопругата на Јоксимовиќ објави фотографија од младоста- пејачот не остана рамнодушен, па и упати само еден единствен збор (ФОТО)

Сопругата на Јоксимовиќ објави фотографија од младоста- пејачот не остана рамнодушен, па и упати само еден единствен збор (ФОТО)

Познатата водителка Јована Јоксимовиќ денес е една од најпознатите водителки во регионот, но на почетокот на кариерата тоа не беше така.

Јоксимовиќ кариерата ја започна на свои 18 години, а на својот Инстаграм профил со фановите сподели фотографија од нејзините почетоци кога имала 23 години.

Водителката на фотографијата е со шишки и црвена коса, а на овој изглед не остана рамнодушен ниту нејзиниот сопруг Жељко Јоксимовиќ кој и напиша на водителката „Маацц“, кој нагалено ја нарекува својата понежна половина.

 

View this post on Instagram

 

Moje 23

A post shared by Jovana Joksimovic (@jjovanajoksimovic) on

Најнови вести

Коронавирус