петок, 18. јуни 2021. Вести денес: 65
home Познати

Сопругата на Драган Бјелогрлиќ е балканската Моника Белучи- парот вчера прослави годишнина од брак, а сите гледаа во оваа убавица (ФОТО)

Сопругата на Драган Бјелогрлиќ е балканската Моника Белучи- парот вчера прослави годишнина од брак, а сите гледаа во оваа убавица (ФОТО)
ФОТО: РАС Србија/Александар Димитријевиќ

Многумина му завидуваат на српскиот актер Драган Бјелогрлиќ кој покрај себе има сопруга која многумина ја споредуваат со славната актерка Моника Белучи.

Неговата сопруга Маја благодарејќи и на својата професија како манекенка го запознала сопругот Драган Бјелогрлиќ, а во една прилика таа откри дека се запознале на снимање на реклама за мебел.

Иако многу малку се знае за неа, таа студирала англиски јазик и книжевност, а набрзо по бракот и ставила точка на манекенската кариера. Таа некое време работела и како преведувач, а многумина ја споредуваат со италијанската славна актерка Моника Белучи.

Парот има две деца, а на 14 февруари прославија 25 години брак.

Најнови вести

ЕУРО 2020

Македонија