вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 0
home Познати

Сон на секоја жена: Што и испрати Лука Јовиќ за роденден на Софија ? (ФОТО)

Сон на секоја жена: Што и испрати Лука Јовиќ за роденден на Софија ? (ФОТО)

Манекенката Софија Милошевиќ денес полни 31 година, а нејзиниот свршеник Лука Јовиќ приреди изненадување, кое го нарече „најдобро роденденско изненадување“.

Софија на својот Инстаграм објави видео од изненадувањето што и го приреди Лука. Имено, утрово во домот ја пречекаа огромни букети црвени рози, а таа напиша:

„Најдоброто роденденско изненадување од мојот свршеник.“

Покрај тоа, Лука на Инстаграм јавно и честиташе роденден

„Среќен роденден на мојот најдобар пријател, мојата љубов, мојата сродна душа. Едвај чекам да доживеам уште неверојатни спомени со тебе и нашиот син. Те сакам “, напиша фудбалерот на Реал Мадрид во емотивна честитка до својата свршеница, на што Софија одговори:„ Те сакам многу “.

Инаку, Лука Јовиќ и Софија Милошевиќ станаа родители на малиот Алексеј во септември минатата година.

Најнови вести

Коронавирус